Tanie mieszkania w Warszawie? Warto sprawdzić oferty w dzielnicy Białołęka, która już od kilku lat stanowi jeden z popularnych kierunków przeprowadzek. Dlaczego warto zdecydować się na Białołękę? Z jakimi kosztami zakupu mieszkania trzeba się liczyć? Sprawdź!
Białołęka – historia dzielnicy
Dzielnica Białołęka jest zlokalizowana w prawobrzeżnej części Warszawy. W przeszłości na tych terenach znajdowała się wieś, której nazwa pochodzi od „białej łąki”, czyli inaczej podmokłej łąki. Była to wieś szlachecka, na terenie której odbywały się między innymi walki w trakcie potopu szwedzkiego oraz powstania listopadowego.
Od 1951 roku Białołęka jest jedną z dzielnic Warszawy. Sąsiaduje ona z Targówkiem oraz z Pragą Północ, Bielanami, Łomiankami, a także z Jabłonną, Nieporętem oraz z Markami.
Nowe mieszkania w Warszawie Białołęce
Osobom zainteresowanym zakupieniem mieszkania Białołeka może zaprezentować obecnie szeroką gamę nowych nieruchomości mieszkalnych wprost od deweloperów. To jedna z najintensywniej rozwijających się dzielnic Warszawy, gdzie ciągle realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe.
Tym, co decyduje o dużym powodzeniu nieruchomości mieszkalnych na Białołęce, jest przede wszystkim ich niska cena. To właśnie tutaj można kupić najtańsze nowe mieszkania w Warszawie, dlatego o przeprowadzce właśnie do tej dzielnicy myśli wiele osób, które nie dysponują dużymi oszczędnościami i nie mają wysokiej zdolności kredytowej.
Ile kosztują mieszkania w dzielnicy Białołęka w Warszawie?
Ceny nowych mieszkań w dzielnicy Białołęka w Warszawie rozpoczynają się już od około 7,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy, natomiast średnio jest to wydatek około 8,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy nieruchomości.
Najniższe ceny za nowe mieszkania w Białołęce dotyczą nieruchomości o większym metrażu, powyżej 55 metrów kwadratowych. Największe lokale dostępne na osiedlach mieszkaniowych powstających na terenie dzielnicy mają około 100-120 metrów kwadratowych metrażu.
Z najwyższymi kosztami wynoszącymi nawet ponad 9 tysięcy złotych za metr kwadratowy muszą liczyć się osoby, które chciałyby zakupić mieszkanie o mniejszym metrażu.
Przykładowo za mieszkanie o metrażu 33 metrów kwadratowych trzeba zapłacić około 400-420 tysięcy złotych, natomiast za mieszkanie o metrażu 50 metrów kwadratowych około 440-490 tysięcy złotych.